Tip van de Week – De grote vloed

“Opa Leon had niet in bed gepiest, het water van de grote vloed had zijn bed uit de slaapkamer beneden gespoeld en drie trappen opgedragen tot het in de torenkamer het bed van Moos ramde. Opa Leon was onderweg niet droog gebleven. Hij klauterde uit het raam en Moos trok hem op het vlot, de auto in. Opa Leon keek om zich heen. Hij zag alleen maar zee, hoge golven, diepe dalen, en vroeg: ‘Waar is de wereld?’.”

De grote vloed speelt zich af in de toekomst. Nederland – en daarbij de rest van de wereld – ligt onder water. De aarde heeft de mens de oorlog verklaard. Het hoofdpersonage Moos is hier gelukkig op voorbereid. Samen met zijn opa en een aantal vrienden kunnen ze op een groot vlot aan de grote vloed ontsnappen.
Na een avontuurlijke reis over het water komen ze aan bij het enige stukje land: een berg die Atlantis heet.
Hoe reageren Moos en zijn opa op de bevolking van Atlantis?
En nog belangrijker: hoe reageert Atlantis op hén?

Op Atlantis gelden strikte en voor Moos en zijn medereizigers vervreemdende regels. Persoonlijke vrijheden in kleding, communicatie en eten zijn aan banden gelegd. En: wie zich niet aanpast, hoort er niet bij en wordt zelfs gestraft.

Dit verhaal is komisch en kritisch op de huidige maatschappij. Het past bij denkers en leerlingen die houden van satire en absurditeit en die niet afschrikken van stevige thema’s zoals het einde van de mensheid.
Het zal gegarandeerd interessante gesprekken op gang brengen!

 

De grote vloed van Sjoerd Kuyper is één van de Jonge Jury Lestips waarbij lesmateriaal is ontwikkeld.

Tips van de week