passend bij elke lesmethode en de kerndoelen

  • Ons lesmateriaal bestaat uit vijftien lesbrieven die horen bij de vijftien Lestips.
  • Voor de vijf Lestips met één en twee gewichtjes, meestal geschikt voor vmbo-klassen, hebben we ook een opdrachtenboekje en leesboekje gemaakt.
  • Ook is er een algemene lesbrief die u kunt gebruiken voor alle andere titels uit de groslijst.
De lesbrieven bevatten opdrachten die bij een leesfragment passen en opdrachten die passen bij het hele boek.
U bent vrij in uw aanpak. Kiest u één of twee opdrachten? Of vult u uw les met een hele lesbrief? Het kan allemaal! Alles draait om het leesplezier van uw leerlingen.
Bij de lesbrieven zijn geen antwoordmodellen beschikbaar. De vragen zijn erop gericht de leerling aan het denken te zetten over de tekst, te reflecteren op het verhaal en vervolgens een antwoord op de vragen te formuleren. Het is hierbij goed mogelijk dat leerlingen verschillende antwoorden geven die allemaal juist zijn, mits goed onderbouwd.

Het lesmateriaal sluit naadloos aan op elke lesmethode Nederlands en op elk leerjaar en onderwijsniveau.
Bovendien voldoet het Jonge Jury-lesmateriaal aan de kerndoelen voor het schoolvak Nederlands, namelijk;

  • Kerndoel 2: De leerling begrijpt teksten.
  • Kerndoel 3: De leerling produceert teksten.
  • Kerndoel 4: De leerling voert gesprekken.
  • Kerndoel 8: De leerling doet ervaring op met literatuur.
  • Kerndoel 9: De leerling toont inzicht in literatuur.

Bekijk hier de volledige onderbouwing van hoe de Jonge Jury aansluit op de kerndoelen.

Aan de slag met de lesbrieven van Jonge Jury in combinatie met Op niveau.

Volop leesplezier met de Jonge Jury en Nieuw Nederlands!

Ook met Blink Nederlands kunt u aan de slag met het materiaal van de Jonge Jury.

Lees je rijk met  Malmbergs Talent! en de Jonge Jury.

Toegankelijke boeken via passend lezen

Veel Jonge Jury-boeken zijn ook beschikbaar via Passend Lezen.

Passend Lezen is dé bibliotheek voor iedereen met een leesbeperking. Door de uitgebreide collectie van onder andere gesproken boeken, karaokeboeken, brailleboeken en elektronische boeken kan iedereen genieten van verhalen. De boeken zijn direct te streamen op de computer of via een app op je telefoon/tablet. Dit is bedoeld voor leerlingen met een leesbeperking, bijvoorbeeld dyslexie, TOS, ADHD of een visuele beperking. Voor kinderen tot 18 jaar is het lidmaatschap gratis!

Direct naar Passend Lezen