Tip van de Week – Eenbeen door Eline van het Jonge Jury Boekgenootschap
“Lang stond de soldaat zwijgend naar ons te staren. Toen schudde hij zijn hoofd en ik hoorde hem mompelen: ‘Welkom in de hel.’”
Eline van het Jonge Jury Boekgenootschap:
“Eenbeen is een leuk boek over een futuristische wereld. Het speelt zich af in 2136 waarin delen van Europa samen zijn gekomen maar er ook oorlog is. Gehandicapte soldaten uit de oorlog moeten ergens gaan wonen nadat ze terugkomen, dus de overheid besluit om ze bij boerengezinnen soldaten onder te brengen.
Eén van die gezinnen is de familie Somers, die bestaat uit Roosmarijn, Thomas en hun ouders. Het is een zuinige familie met een boerderij. Bij hen komt de chagrijnige soldaat Memet in huis, maar Memet vindt de boerderij niks en is meestal bij de buren over de vloer. Bij deze buren is de lieve, jonge en gezellige soldaat Sam, die zichzelf Eenbeen noemt, ondergebracht. Eenbeen brengt ook veel tijd door met Roosmarijn en Thomas. Roosmarijn wil graag dat de soldaten van huis ruilen en zij wordt langzaam verliefd op Sam, maar hij ook op haar? Als ze een dagje met een groepje naar de stad gaan, verandert alles….
Ik vond Eenbeen een leuk boek, het laat je veel nadenken over hoe de wereld is en of de manier van leven ook kan gebeuren bij ons in het echt. Zoals het puntensysteem in het boek, waarbij de overheid plus- en minpunten aan mensen geeft naar aanleiding van hun gedrag. Dit zet je aan het denken over wat goed gedrag is en wat niet. Er gebeurt veel in het boek, waardoor het niet saai wordt. Elke keer dat ik een hoofdstuk las was ik weer benieuwd naar het volgende.”
Eenbeen van Thijs Goverde is één van de Jonge Jury Lestips waarbij lesmateriaal is ontwikkeld.